Vodácký maraton na Berounce

Průběh 11. až 15. ročníku, přehled o podmínkách, výsledky

11. ročník - 1988

11. ročník Vodáckého maratonu se vyznačoval abnormálně vysokými teplotami. Na startu tohoto závodu 28. května 1988 byla naměřena teplota 18°C, v cíli pak 27°C a teplota vody dosahovala 21°C. Toto vyloženě letní počasí mělo zřejmě vliv na rekordní počet lodí, kterých do cíle v časovém limitu 9 a půl hodiny dojelo 101. Jediná startující pramice ve složení Zdeněk a Petr Vosykovi, Luboš Krátký, Láďa Vlha a Pavel Šapovaliv dorazila v čase 7:24,25. Celkovým vítězem se stali Ervín Grill a Miroslav Kohout časem 6:09,58, druzí dojeli Zdeněk Fiala a Ladislav Kellner v čase 6:11,37 a třetí místo obsadila posádka Honza Viktora a Roman Gasperotti časem 6:21,55. První loď se smíšenou posádkou Karel Hradil a Anna Hradilová projela cílovou brankou v čase 6:26,00.

12. ročník - 1989

Do cíle 12. ročníku, konaného 20. května 1989 dorazilo ve stanoveném devítihodinovém limitu z 90 přihlášených posádek pouze 72 lodí. Zbytek startovního pole to nějak nestihl. Na třetím místě se časem 6:19,46 umístili Bohouš Mareš a Petr Hašler, na druhém byli v čase 6:02,38 Ervín Grill a Miroslav Kohout a časem 6:01,16 se absolutním vítězem stala posádka ve složení Zdeněk Fiala a Láďa Kellner. První smíšená posádka Pavla a Jany Šebestových měla čas 6:26,16.

13. ročník - 1990

Ročník 13. se jel 19. května 1990. Vítězem tohoto ročníku se stala posádka Zdeněk Fiala a Zdeněk Černý, která trať ujela za 6:33,40. Na druhém místě skončili Jirka Belfín a Míra Šmíd v čase 6:35,03 a třetí místo časem 6:48,50 obsadili Karel Zdeněk a Karel Říha. Ve smíšených posádkách vyhráli druhý rok za sebou Pavel a Jana Šebestových, kteří dojeli v čase 6:51,12.

14. ročník - 1991

K nejchladnějším patřil 14. ročník Vodáckého maratonu dne 18. května 1991. Teplota 6°C na startu, 13° v cíli a teplota 12°C vody v Berounce se podepsaly na rekordním nejnižším počtu klasifikovaných lodí, kterých bylo 27. Nejrychlejší smíšená posádka Karel Hájek a Andrea Hájková dosáhla času 7:27,21. Jako nejrychlejší posádka projeli cílem Jirka Belfín a Míra Šmíd v čase 6:41,32, na druhém místě dojeli Zdeněk Fiala a Láďa Kellner v čase 6:42,24 a třetí místo časem 6:54,57 obsadila posádka Karel Zdeněk a Karel Říha.

15. ročník - 1992

Na startu 15. ročníku, který se jel 23. května 1992, se sešlo 69 posádek, 14 z nich to v časovém limitu 10 hodin dojet do cíle nestačilo, a tak hodnoceno bylo jen 55 lodí. Nejrychleji závod absolvovala posádka Marek Kindl a Petr Hasal v čase 6:58,36, druzí s časem 7:05,45 dojeli Pavel Nejedlý a Miroslav Nejedlý a třetí místo časem 7:07,50 obsadila posádka Petr Hrudka a Josef Hrudka. Časem 7:57,53 mezi smíšenými posádkami zvítězila posádka ve složení Vlastimil a Linda Keltnerových.